Miami Beach

W hotelu

 

W Miami Beach hotel warto wybrać przy plaży, gdyż przeważnie mamy bezpośrednie zejście z basenu do prywatnej plaży hotelowej i już tylko można odpoczywać, zażywać kąpieli morskich oraz słonecznych.

 

Hotel Riu Plaza Miami Beach

Riu Plaza nocą

 

 

Śniadanie w hotelu

 

 

Plaże Miami Beach

 

Wzdłuż całego Miami Beach, przy plaży biegnie promenada, gdzie można spacerować lub uprawiać jogging. Plaże są szerokie, piasek jak mąka, a morze ??...- o matko... nie chciało się z niego wychodzić: woda gorąca i bardzo delikatna...a kolory wody i piasku nie do opisania.

 

Promenada

Plaża

Na plaży

Odpoczynek na plaży

Miami Beach widziane z plaży

Plażowanie

Plażowanie w Miami Beach

 

 

A co się dzieje na plażach Miami Beach... ?

 

A na plaży co kawałek spotykamy oczywiście znane min z serialu "Słoneczny Patrol", budki ratowników. Poczułam się przez chwilę jakby w innym świecie, który tylko do tej pory oglądałam w tv.

 

Budka w Miami Beach

Ja w Miami Beach

Budka ratownicza

 

Na plażach Miami Beach organizuje się dużo imprez, wystaw, iventów, itd... Ciągle się coś dzieje. Ja spotkałam np Rzeźbę Buddy

 

Budda

 

lub wystawę zakopanych samochodów z piasku... Sami oceńcie te dzieła na plaży.

 

Wystawa na plaży

 

 

Rzeźby charakteryzujące Miami Beach

 

Charakterystyczne dla Miami Beach są rzeźby Fernardo Botero:

 

Rzeźba 1

Rzeźba 2

Rzeźba 3

Rzeźba 4

Rzeźba 5

 

Spacerując po Miami Beach

 

W USA uwielbiam poruszanie się, bo to jest bardzo prosto rozwiązane. Jest kilka ulic głównych położonych równolegle, a wszystkie poprzeczne im, które też są w miarę równoległe zaczynają się od 1,2, 3,... itd... po kolei. Tak też jest w Miami Beach. Główne ulice to min: Lincoln Road, Ocean Drive czy Collins Avenue. Numery 1,2,3, itd... zaczynają się się od południa i kończą coraz większe na północy. Bardzo jest więc łatwo się poruszać. Numer domu 3215 przy Collins Avenue znaczy, że Collins Avenue przecina 32 ulica a numer domu jest 15. Super jest to wszystko pomyślane.

 

Uliczki w Miami Beach

Hotele

Ocean Drive

Ocean Drive nocą

 

Komunikacja w Miami Beach

 

Po Miami Beach jeżdżą darmowe niebieskie autobusy. Proste jest też poruszanie się na pieszo, a gdy chcemy jechać do Miami, na lotnisko lub do portu, to albo zamawiamy ubera, albo taxi ( na przykład z lotniska na 31 ulicę zapłacimy ok. 40 $ za taxi, a uber będzie ok. 10 $ tańszy ).

 

Autobus

Komunikacja w Miami Beach

 

Dom Gianni Versace

 

Dom Gianniego Versace zrobił na mnie ogromne wrażenie, gdyż był to mój ulubiony projektant mody. Teraz jest to restauracja, gdzie można fajnie zjeść w oryginalnym otoczeniu. Na weekend trzeba stolik zamawiać. Można też wynająć sobie jeden z apartamentów w willi na dobę lub na godziny i np zorganizować sobie tam imprezę ze znajomymi.

 

Dom Versace

Ja przed domem Gianni Versace

 

 

Zakupy w Miami

 

Będąc w Miami koniecznie trzeba wybrać się na zakupy, szczególnie rzeczy znanych marek, które tutaj można kupić w rewelacyjnych cenach. Ludzie głównie z Europy przylatują z pustymi walizkami i z tymi walizkami jadą do centrów handlowych takich jak np Sawgrass. Te centra handlowe znajdują się na obrzeżach Miami, więc dojedziemy tam wypożyczonym autem albo busami, które są do tego przeznaczone. Te busy jeżdżą z hoteli, przeważnie zawożą o dwóch wyznaczonych godzinach rano i wracają o dwóch godzinach wieczorem. Ja też oczywiście musiałam co nie co sobie kupić :-)

 

Butic Victoria's Secret

Ja na zakupach

 

Jeszcze tu wrócę, coś tak czuję :-)

♦ To teraz czas na Ciebie...

♦ Zostaw komentarz, jesli Ci się spodobało lub chcesz wyrazić swoje odczucia bądź wspomnienia z podobnych wyjazdów...

♦ To dla mnie bardzo ważne i motywujące do dalszych działań, wiedząc, że jesteś ze mną...

♦ Bądźmy w kontakcie: napisz do mnie, polub mnie na facebooku lub dołącz do mojej grupy Miłośnicy Rejsów...

♦ Ty dowiesz się więcej, zobaczysz mnóstwo zdjęć, inspiracji i wspomnień a mi będzie mi bardzo miło...

Komentarze

Andrzej K.

Oj marzy mi się...

Karolina W.

Przepiękny klimat

Ela

Wspaniałe plaże... Dziękuję za tą ciekawostkę o numeracji domów i przecznic, mam nadzieję, że kiedyś mi się przyda:)

Od Portu Do Portu

Te numeracje ulic bardzo ułatwiają poruszanie się po USA :-)

Miami

To prawda, że mi Miami kojarzy się tylko z odpoczynkiem, jak tam pracować w ogóle, mam wrażenie że wszyscy dokoła są na wakacjach

Od Portu Do Portu

To prawda: nam turystom się tak wydaje, ale ktoś musi pracować by nam ten wypoczynek zapewnić: kelnerzy, taksówkarze, obsługa hoteli, restauracji, itd... i Ci ludzie tam pracujący nie są w stanie się utrzymać za te pieniądze w Miami, więc w Miami albo żyjesz ( jeśli jesteś bogaty ), albo pracujesz ( ale wtedy mieszkasz gdzieś indziej ).