Trochę o Wynwood w Miami

 

Wynwood to jedna z dzielnic Miami.  Wynwood jest znane jako dzielnica rozrywki z dziełami sztuki, restauracjami, browarami, sklepami odzieżowymi, klubami tanecznymi i innymi opcjami sprzedaży detalicznej a obecnie jest znane z malowideł ściennych pokrywających ściany wielu budynków. Wynwood ma dwie główne dzielnice: Wynwood Art District w północnej części oraz Wynwood Fashion District wzdłuż West 5th Avenue.

Zawsze szukam graffiti, gdy jestem w podróży, ale takiej ilości graffiti w jednym miejscu nie widziałam nigdzie wcześniej:

 

Wall

Grafitti w Wynwood

Walls

Kobieta na ścianie

 

Wynwood był od dawna określany jako „Mały San Juan” i powszechnie znany jako „El Barrio”, ponieważ dużo Portorykańczyków zaczęło emigrować tutaj z wyspy i północno-wschodnich miast w latach 50- ych XX wieku.  Stąd restauracje, sklepy i inne firmy należą tutaj głównie do Portorykańczyków. Od początku XXI wieku wzrósł tu obszar inwestycji. Wcześniej opuszczone magazyny zaczęto przerabiać na restauracje, kawiarnie i salony. W rozwoju Wynwood dużo pomógł znany programista Tony Goldman, tworząc mekkę z już obecnych graffiti i który w 2009 roku  zlecił artystom stworzenie Ściany Wynwood i uwierzcie mi, że robi to ogromne wrażenie:

 

Ja w Wynwood

Kobieta

Narodowości

Więź

Ściana

W Wynwood

 

Dzielnica sztuki

 

Wynwood Art District zawiera galerie, malowidła ścienne i prywatne kolekcje dzieł sztuki. Dzielnica ta skupia się głównie wokół Wynwood Walls, wymyślonej przez zmarłego dewelopera urbanistycznego Tony'ego Goldmana. Jego pomysłem było ożywienie dzielnicy poprzez przekształcenie magazynów w dzieła sztuki.

 

Graffiti

Ściana

Malowidła

Ściany

W dzielnicy

 

Dzielnica mody

 

Miami Fashion District to również dzielnica Wynwood w Miami. Jego główna część przebiega wzdłuż Northwest Fifth Avenue, gdzie znajduje się wielu głównych sprzedawców i dystrybutorów odzieży.

 

Zwiedzając Wynwood

Budynki w Wynwood

 

Dzielnica Wynwood liczy ok 8000- 9000 mieszkańców, a w okolicy jest ok. 2750 gospodarstw domowych a średni dochód gospodarstwa to ok. 260 USD miesięcznie. Ponoć ginie tam dziennie podczas strzelaniny ok. 5 osób. Na ulicach widać podejrzane osoby. Domy wyglądają raczej jak altanki ogrodowe, ale pod każdym z nich stoi dobry samochód. Czuje się tam niebezpieczeństwo i jak się tam trafi, to nie polecam na długo wychodzić z samochodu.

 

Ja w Wynwood in Miami

Ściana z brązowym graffiti

Ściana

Wynwood Wall

 

Warto jednak było zobaczyć te niesamowite dzieła sztuki, które ciągle tam się tworzą oraz ciągle powstają nowe graffiti.

Dla każdego artysty Wynwood to miejsce dla duszy i do inspiriacji

♦ To teraz czas na Ciebie...

♦ Zostaw komentarz, jesli Ci się spodobało lub chcesz wyrazić swoje odczucia bądź wspomnienia z podobnych wyjazdów...

♦ To dla mnie bardzo ważne i motywujące do dalszych działań, wiedząc, że jesteś ze mną...

♦ Bądźmy w kontakcie: napisz do mnie, polub mnie na facebooku lub dołącz do mojej grupy Miłośnicy Rejsów...

♦ Ty dowiesz się więcej, zobaczysz mnóstwo zdjęć, inspiracji i wspomnień a mi będzie mi bardzo miło...

Komentarze

Grzegorz D.

Niesamowite...

Alicja Kd

O jej, jakie piękne te graffiti.

Od Portu Do Portu

Naprawdę robi wrażenie, wielkością, ilością oraz artyzmem...