Witaj na statku Aida Prima

 

Statki Aida pływają pod banderolą niemiecką i głównym językiem na statku jest język niemiecki.

 

Aida prima

Statek aida

 

 

Pokoje

 

Pokój dostajemy przeważnie, jaki sobie wybraliśmy (czasem się zdarza, że dostaniemy zamiast wewnętrznej kabiny, kabinę z oknem lub nawet z balkonem) i już wiemy na pewno, że to będzie udany rejs. Jestem pełna podziwu, że na tak małej powierzchni, mamy sypialnię, często z mini salonem i lodówką, tv, sejf, szafy i łazienkę z półkami oraz suszarkę do włosów.

 

Pokój z balkonem

Pokój na Aidzie

Łazienka

 

Kolejny mój podziw jest nad tym, jak wszystko jest na statku zorganizowane. Gości jest ok. 2500- 6000, obsługi ok. 1500- 2500, a wszystko jest niesamowicie przygotowane. Codziennie dostajemy nową gazetkę, dwa razy dziennie są zmieniane ręczniki a woda zimna i ciepła ciągle dostępna. To jest jak małe miasteczko na wodzie, które prosperuje, jak nieprzestająca działać maszyna. Niesamowite !!!

Do wyboru mamy kabiny wewnętrzne (bez okna), kabiny zewnętrzne ( z oknem), kabiny z balkonem oraz apartamenty. Warto wybrać sobie pokój z balkonem. Mamy i większą przestrzeń, i więcej możliwości widokowych, a picia kawy na balkonie statku, gdy mijamy kolejne lądy, oglądamy zachody i wschody słońca, czujemy klimat wpływającego do portu i wypływającego z portu, statku, nic nie zastapi.

 

Balkon

 

Restauracje


Zwiedzanie statku zaczynamy od zorientowania się, gdzie są restauracje, co w nich można zjeść, w jakich godzinach oraz które są zawarte w naszej cenie. Zaskakuje nas przepych statku, a zarazem prostota, klasa i styl.

 

Club

Bar

 

Tutaj mamy do wyboru restauracje tematyczne i nie mamy przypisanego stolika, ani ludzi, którzy z nami by siedzieli. Przychodzimy w godzinach otwarcia restauracji oraz siadamy z kim i gdzie chcemy.

 

Główna restauracja

Włoska restauracja

 

Do wyboru mamy restaurację włoską, azjatycką, francuską, typową niemiecką z własnym browarem, czy tematyczne- codziennie kuchnia kraju, w którym zakotwiczamy, itp. Jest tego naprawdę mnóstwo i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

Whisky bar

Browar

 

Jedzenie


W każdej restauracji dania są serwowane z bufetu i z karty. Na stołach jest tak mnóstwo rozmaitości, że właściwie już nic zamawiać nie potrzebujemy. Gdy wybierzemy restaurację włoską, to oczywiście, głównie mamy do wyboru włoskie dania:

 

Pasta włoska

Mozarella

Tortelinni

 

Gdy korzystamy z kuchni azjatyckiej, sami wybieramy sobie produkty i dajemy je kucharzowi, który przy nas tworzy zupę oraz danie dnia. W każdej restauracji mamy ponad to codziennie inne dania i nie sposób ich wszystkich wymienić. Trzeba koniecznie choć raz w życiu być na takim rejsie, by samemu móc pokosztować tych pyszności:

 

Krewetki

Mięso

Pieczywo

 

No i na koniec owoce, desery oraz lody z wszelkimi możliwymi sosami i dodatkami, których nie może zabraknąć do każdego posiłku.

 

Słodkości

Desery

Owoce

Egzotyczne owoce

Egzotyczne owoce na statku

 

 

Atrakcje na statku


Możemy iść np do fryzjera lub na manicure czy też na zakupy:

 

Sklepy


Czy też ukochany może kupić swojej wybrance piękne kwiaty w kwiaciarni:

 

Kwiaciarnia

 

Możemy także poszaleć w kasynie:

 

Kasyno

W kasynie


Pooglądać tv w pokoju lub w holu:

 

TV


Mamy także na statku dużo miejsca do spacerów, więc i ja spaceruję:

 

Ja na spacerze

Hol


Zaskoczył mnie zbudowany na przodzie statku, z obu stron Sky Walk- szklany balkon na najwyższym piętrze, z którego roztaczały się piękne widoki na porty. Jest tylko jeden warunek- trzeba na niego wejść i przyznam się, że adrenalina była :-):

 

Sky walk

 

Miło jest też nic nie robić i odpoczywać sobie w pokoju lub na jednym z pokładów:

 

Pokład zewnętrzny


Po intensywnym zwiedzaniu mamy czas na rozrywki na statku. Na środku statku poprzez trzy piętra, mieści się teatr, w którym odbywają się codziennie konkursy, wywiady z kapitanami statku odpowiedzialnymi za różne sekcje, aukcje dzieł sztuki, itp.

 

Teatr

W teatrze

 

Mamy tu także galerię obrazów, gdzie można zachwycać się sztuką, jak i ją zakupić po danej cenie lub wziąć udział w aukcji. W teatrze oprócz wieczornych spektakli można zagrać w bingo, lub wziąć udział w MILLIONAR (Milionerzy), lub w VOICE OF THE OCEAN i w wielu innych wspaniałych zabawach.

 

Milionerzy


Przedstawienia na statku odbywają się w każdy wieczór i są z reguły tematyczne, np jest wieczór Beatlesów, lub świat lat 70- tych. Scenografia i wykonanie są na bardzo wysokim poziomie i żal by było nie oglądać tych występów codziennie. W przedstawieniach biorą udział bardzo utalentowani ludzie: piosenkarze, tancerze, akrobaci oraz ludzie z wszelakimi talentami.

 

Show


Wracając z miasta, chwilę odpoczywamy i zamierzamy choć raz skorzystać z siłowni na statku. Jest ona tutaj bardzo nowoczesna a sprzęt najwyższej klasy. Mamy tu także salę do aerobiku, pilatesu, jogi i innych zajęć grupowych, które odbywają się codziennie zgodnie z grafikiem z gazetki oraz salę do cardio jak i ze stepperami.

 

Siłownia

Cardio


Ostatni dzień na rejsie to dzień na morzu, więc znowu mamy okazję by skorzystać z atrakcji na statku oraz odpocząć przed powrotem do domu :-) Wewnątrz statku możemy zagrać w tenisa stołowego lub w bilarda, a na pokładzie zewnętrznym możemy pograć w mini golfa:

 

Golf


Dla relaksu mamy dostępną strefę basenową na zewnątrz jak i wewnątrz statku, łącznie ze strefą dla dzieci jaki i parkiem linowym:

 

Baseny wewnętrzne

Baseny

Odpoczynek

Palmy

Baldachimy

Basen nocą


Najprzyjemniejszy odpoczynek jednak jest w strefie spa, gdzie mamy do dyspozycji jacuzzi zewnętrzne i wewnętrzne, oszklone sauny, gdzie siedząc oglądamy widoki ze statku, pokoje odpoczynkowe oraz sale z zabiegami na twarz i ciało. Jest to strefa płatna dodatkowo, ale za to jest mniej ludzi.

 

Jacuzzi zewnętrzne w strefie spa

Spa

Strefa spa

Jacuzzi wewnętrzne w strefie spa

 

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do resjów statkami wycieczkowymi, bo to nie tylko zwiedzanie portów, ale także wspaniały odpoczynek i mnóstwo atrakcji podczas rejsu.

Do zobaczenia więc na wielkich wodach mórz i oceanów !!!

 

♦ To teraz czas na Ciebie...

♦ Zostaw komentarz, jesli Ci się spodobało lub chcesz wyrazić swoje odczucia bądź wspomnienia z podobnych wyjazdów...

♦ To dla mnie bardzo ważne i motywujące do dalszych działań, wiedząc, że jesteś ze mną...

♦ Bądźmy w kontakcie: napisz do mnie, polub mnie na facebooku lub dołącz do mojej grupy Miłośnicy Rejsów...

♦ Ty dowiesz się więcej, zobaczysz mnóstwo zdjęć, inspiracji i wspomnień a mi będzie mi bardzo miło...

Komentarze

Jola

Przepiękny statek !

Od Portu Do Portu

Zgadzam się.

Wiesława

Nigdy nie Płynęłam tą flotą Aida.. Muszę kiedyś popłynąć i poznać osobiście. Nie opisane jest czy są wieczorne tańce

Od Portu Do Portu

Pani Wiesiu, polecam statki z tej floty. Jedyny minus na nich jest taki, że wszystko mówią tylko w języku niemieckim i gazetki też są tylko w języku niemieckim. Wieczorne tańce i imprezy też są. Jest bardzo dużo rozrywki na tych statkach. Pozdrawiam