Riva del Garda…

 

Trochę o Jeziorze Garda

 

Moje rejsy, to nie tylko rejsy po morzach, ale także malutkie rejsiki po jeziorach, wcale nie takich małych. Popływamy tutaj sobie po jeziorze między małymi portami, ale są w ofertach biur podróży także dłuższe rejsy po Morzu Środziemnym lub Adriatyckim i jednym z punktów programu jest wycieczka nad Jezioro Garda oraz zwiedzanie okolic. Zapraszam więc nad Jezioro Garda, położone w północnych Włoszech, między Wenecją a Mediolanem, otoczone górami Prealpi Gardesane, Alpami i Dolomitami. Jest to jezioro polodowcowe, zarazem największe i najczystsze jezioro tego kraju. Jego powierzchnia liczy 370 km², długość to 55 km a szerokość od 4 do 12 km. Nazwa jeziora pochodzi od miejscowości Garda. Panuje tu łagodny klimat z roślinnością śródziemnomorską. Wokół jeziora znajduje się wiele miasteczek turystycznych i kurortów, z zabytkową zabudową oraz zadbanymi plażami żwirowymi, z łagodnym zejściem do jeziora. Północna część jeziora jest bardziej górzysta i wietrzna, jest więc rajem dla windsurferów. W południowej części jeziora woda jest cieplejsza, znajdują się tam liczne kempingi, parki rozrywki oraz źródła termalne. Na jeziorze jest wiele małych wysepek oraz 5 dużych. Największa z nich to Isola del Garda.

 

Jezioro Garda

 

Riva del Garda

 

Płyniemy do Riva del Garda, która leży ok. 11 km na północ od Limone (drogą asfaltową).

 

Płyniemy

 

Warunki klimatyczne terenu sprzyjają tu uprawianiu sportów wodnych takich jak: żagle, windsurfing czy kitesurfing. Mamy tutaj mnóstwo szkółek do nauki tych sportów, ale także jest nurkowanie, wędkarstwo, turystyka piesza, nordic walking, wyprawy na rowerach górskich, tenis, wspinaczki, vie ferrate, kajakarstwo, paralotnia, canyoning, jazda konna, trekking - prawdziwa sala ćwiczeń pod otwartym niebem. Po prostu raj dla sportowców.

 

Windsurfing w Rivie

Sporty wodne

Raj dla sportów wodnych

Windsurfing

 

Odwiedzamy uroczy ryneczek w Riva del Garda: Catena Square, który znajduje się przy samym porcie. Na wieżę stojącą na rynku, można wejśc za 2 euro i podziwiać panoramę Jeziora Garda.

 

Wieża na rynku

Port w Rivie

 

Można także podejść do góry ok. 20 minut, utwardzoną drogą do Sam Bastion i po raz kolejny podziwiać jezioro. Wejście do sam Bastion jest bezpłatne. Znajduje się tam fajna knajpka z miłą obsługą a przyjemny wiatr w upalny dzień i piękny widok umila nam tą chwilę.

 

Sam Bastion

 

Poniżej Sam Bastion znajduje się Punta San Vigilo. Jest to bardzo stare miejsce, które liczy ponad 500 lat. Znajduje się tam luksusowy stary hotel, który ponoć gościł Wilstona Churchilla, Księcia Karola i aktorkę Vivien Leigh z „Przeminęło z wiatrem”.

W Riva del Garda nie da się nie usiąść w którejś z knajpek przy rynku i porcie, nad jeziorem otoczonym górami. Jest tak pięknie, że nie chce się stąd wypływać z powrotem, więc i my się delektujemy pysznymi daniami włoskimi i cappuccino, które tylko tak smakuje we Włoszech. Mamy szczęście, bo natrafiamy na wyścig starych pięknych aut z całej Europy. Zresztą ponoć w Riva to nie szczęście, tylko codzienność, bo tam ciągle są organizowane jakieś imprezy.

 

Start wyścigu starymi samochodami

Wyścig

 

Riva del Garda to coś w rodzaju naszego Sopotu. Zawsze coś się tu dzieje, mnóstwo turystów się pojawia a i może czasem jakąś Gwiazdę Filmową spotkamy, ale cóż nie można żyć tylko wśród gwiazd, więc czas wracać albo zawitać jeszcze do innego portu nad Gardą: wejdź tutaj a dowiesz się więcej co warto robić i zobaczyć nad Jeziorem Garda, a to wszystko w moim artykule: Rejsy po północnej części Jeziora Garda.

Miłego dnia życzę miłośnikom Włoch !!!

♦ To teraz czas na Ciebie...

♦ Zostaw komentarz, jesli Ci się spodobało lub chcesz wyrazić swoje odczucia bądź wspomnienia z podobnych wyjazdów...

♦ To dla mnie bardzo ważne i motywujące do dalszych działań, wiedząc, że jesteś ze mną...

♦ Bądźmy w kontakcie: napisz do mnie, polub mnie na facebooku lub dołącz do mojej grupy Miłośnicy Rejsów...

♦ Ty dowiesz się więcej, zobaczysz mnóstwo zdjęć, inspiracji i wspomnień a mi będzie mi bardzo miło...

Komentarze

Cecylia

Jestem tutaj co roku i nie wyobrażam sobie wakacji gdzie indziej.

Waldek

Bajeczne miejsce. Nie dziwne że wiele par okazuje sobie uczucia.

Wiesława Duczmal

Przepięknie. Dziękuję za obszerny artykuł. Mam wielką ochotę tam pojechać. Pozdrawiam serdecznie.

Od Portu Do Portu

Pani Wiesiu myślę, że niedługo Pani tam zawita. Również pozdrawiam serdecznie :-)